MUST HAVE na lato – walka z muchami w stajni

MUST HAVE na lato – walka z muchami w stajni

Muchy końskie, komary, meszki, kleszcze, gzy i wiele innych insektów grasuje w stajniach w okresie wiosenno-letnim żerując na naszych koniach i roznosząc różnego rodzaju choroby. Jak sobie z nimi radzić i w jakie produkty się zaopatrzyć na lato?

Podpowiadamy!

Spray na owady dla koni

Odpowiedni preparat na owady dla koni to absolutna podstawa pielęgnacji konia latem. Tego typu preparaty nie tylko zmniejszają ilość ukąszeń owadów ale również niwelują uczucie świądu i zapobiegają drapaniu się konia.

Preparaty przeciw owadom są bardzo popularne w sklepach jeździeckich, ponieważ pozwalają koniowi na swobodne poruszanie się po padoku.

Jaki preparat na muchy dla koni wybrać?

Najlepiej jest wybrać preparat oparty na naturalnych składnikach. Preparat Absorbina Ultra Shield Green zawiera specjalną kompozycję olejków eterycznych, które odstraszają owady, a jednocześnie pozostawiają na sierści film o przyjemnym zapachu.

Podczas pobytu na pastwisku czy padoku środek bardzo dobrze radzi sobie z kleszczami, które często roznoszą choroby niebezpieczne dla koni. Muchy końskie, gzy, meszki czy komary lgną do koni wabione zapachem końskiego potu, dlatego by koń mógł pozostać spokojny podczas treningu zaleca się stosowanie produktu przeciw owadom.

Derka siatkowa i ochronna maska na głowę

Derki siatkowe dla koni zaleca się zakładać przed wyjściem na pastwisko. Zmniejszają one ukąszenia owadów i chronią skórę konia, by insekty nie przedostały się przez barierę ochronną.

Podobne zastosowanie mają maski na głowę konia, dzięki której meszki, końskie muchy czy inne owady nie dostają się do uszu, oczu i nozdrzy konia. Aby ochrona konia była jeszcze lepsza, można na derkę zastosować spray na owady dla koni. Po jego użyciu koń jest dodatkowo chroniony.

Spray na owady dla koni do stajni

Można uchronić konie przed owadami również podczas pobytu w stajni. Wystarczy zastosować spray przeciw owadom w korytarzu stajni, na myjce, w bukmanie oraz w innych miejscach, w których przebywają twoje konie. Absorbina Ultra Shield Brand nie jest przeznaczona do użycia na sierść konia, a jej składniki mogą uczulić wrażliwe konie po bezpośrednim opryskaniu ciała konia.

Preparat działa do 14 dni i jest odporny na warunki atmosferyczne.